Lazer epilasyon vücudunuzdaki istenmeyen kılların lazer ışık enerjisi kullanılarak kalıcı olarak yok edilmesi işlemi. Tarih boyunca özellikle kadınlar vücutlarında istenmeyen kıllarla mücadele etmiş, kalıcı olarak bu kıllardan kurtulmak istemiştir. Bu amaçla tarihsel olarak ağda, cımbız, iğneli epilasyon yöntemlerini uygulanıldı. Tüm bu yöntemler uygulama zorluklarının olması ve kalıcı tedavi sağlayamadıkları nedeniyle yerini daha konforlu ve etkin tedavi yöntemi olan lazer epilasyon uygulamasına bıraktı. 90’lı yıllarla bu yana tüm dünyada lazer ışık enerjisi ile epilasyon uygulaması başarıyla ve güvenle uygulanıyor. Lazer sistemine sahip lazer cihazları ile yapılan epilasyon işlemine lazer epilasyon denir. Epilasyonda kullanılan lazer cihazları estetik kullanım amacıyla üretilmiş özel cihazlardır.

80’li yıllardan bu yana lazer cihazları genel tıpta güvenle kullanılıyor. Lazer özellikle göz, KBB ve ürolojik hastalıklar gibi tıp dallarında sık olarak kullanılmakta olup; her geçen gün genel tıbbın yeni birçok dalında kullanılmaya başlanıyor. 90’lı yıllarla birlikte lazer cihazlarındaki teknolojik gelişmeler sayesinde estetik tıp alanında da etkin ve güvenli uygulamaların mümkün hale gelmesi ile kullanılmaya başlandı. Estetik lazer amacıyla kullanılan lazer cihazları etkinlik ve kullanım yeri olarak uluslararası FDA sertifikasyonuna sahiptir. Lazer ışığı görünür veya görünmez ışık özelliğinde olması yanında radyasyon özelliği göstermiyor. Lazer ışığının kanser oluşturması hakkında bir veri mevcut değildir. Lazer tedavisi sırasında koruyucu özellik taşıyan gözlükler kullanımı, lazer ışınının zararlı etkilerinden korunmak için gerekli ve yeterli.

Lazer Epilasyon uygulaması kılların anajen faz dediğimiz büyüme devresinde etkilidir. Lazer uygulaması sırasında uygulama bölgesindeki kılların anajen fazında olanlar etkilenecektir. Genel olarak bir bölgedeki kılların ancak %10-20 kısmı anajen fazındadır. Her lazer epilasyon uygulamasında bu %10-20 lik kısım hedef alınmaktadır.bu sebeple lazer epilasyon uygulaması seanslar halinde uygulanır. Lazer Epilasyon uygulamasının seansları, öngörüldüğü gibi yapılması durumunda uygulama bölgesindeki kılların yaklaşık %84-93 oranında yok edilmesi sağlanabilmektedir.

Lazer ışık enerjisi kılların anajen fazında etkili olur. Vücudumuzda ki kılların ancak %20 si anajen fazında. Lazer her uygulama seansında ancak anajen fazda ki kılları yok ettiğinden tek bir lazer seansının kılların kalıcı yok edilmesi için yeterli olması mümkün değil.Her epilasyon seansında kılların %15-%20 si kalıcı olarak yok edilir. Lazer epilasyon uygulaması, uygulama bölgesi ve kılların taşıdığı özelliklere bağlı olarak 4 – 6 seans devam eder. Seans sayısı vücut bölgeleri için 4 – 6 seans öngörülürken yüz bölgesi uygulamaların da kıl özelliklerine bağlı olarak 6 – 12 seansa kadar uzayabilir. Seans aralıkları vücut bölgeleri için 6-8 hafta iken.yüz bölgesi için 4-6 haftadır. Seans süresi uygulama bölgesinin büyüklüğüne bağlıdır. Kullanılan lazer sistemleri genelde hızlı sistemlerdir, örneğin koltuk altı lazer epilasyon uygulaması birkaç dakika sürerken, tüm bacak uygulaması 30 – 40 dakika sürebilir.

Medikal manikür-pedikür için olmazsa olmaz özel freze uçları bulunan elektrikli törpüdür. Elektrikli törpü freze ucunu döndürerek ölü tırnak etlerinin kolayca temizlenmesini sağlar. Kuru manikür-pedikür uygulamasında uzmanlar el ve ayakları su içerisinde bekletmez böylece direkt olarak manikür-pedikür işlemine başlayabilirler. Medikal manikür-pedikür işlemlerinin eğitimli uzmanlar tarafından yapılması önemlidir. Aşamları ise şu şekildedir; İlk önce uzman tırnağın şekline göre kronk ile kütiküller iter. Bu sayede hem tırnak boyunun daha uzun görünmesini sağlar hem de kalıcı oje gibi uygulamalar için gereken alanı kusursuz bir şekilde oluşturur. Kütiküller itildikten sonra uzman elektrikli törpünün sivri freze ucuyla işleme başlar. Bu aşamada uzman tırnağın dip kısmında ve her iki yanında yer alan tırnak etlerini nazikçe temizler. Daha sonra ise top şeklindeki freze ucuyla temizleme işlemine devam eder. Bu aşamadan sonra eğer gerekiyorsa tırnak etleri, yan taraftan başlanarak çok ince bir şekilde kesilir. Kesme işleminden ardından hafif pürüzler oluştuysa uzman freze ucuyla tekrar uygulama yapar. Son olarak isteğe göre silikon freze ucuyla tırnak parlatılarak manikür-pedikür işlemi tamamlanır.

El ve ayaklar manikür-pedikür öncesinde suda bekletildiğinde tırnak etlerinin yanı sıra tırnaklarda da yumuşama oluşuyor. Bu durum da manikür-pedikür sonrası yapılan uygulamalar için problem oluşturabiliyor. Medikal manikür-pedikürde ise tırnaklar su içerisinde bekletilmediği için tırnak yapısında herhangi bir değişiklik olmuyor. Böylece tırnaklar, manikür-pedikür sonrasında yapılacak olan kalıcı oje gibi özel işlemlere hazır hale geliyor. Manikür-pedikür sonrasında yapılan işlemler bu sayede çok daha etkili sonuçlar veriyor. Ayrıca medikal manikür-pedikür daha kısa sürede yapılabildiği için zamandan da tasarruf sağlıyor. Sana da manikür-pedikürden arta kalan zamanını daha keyifli bir şekilde geçirmek kalıyor.

Lumish güzellik ve bakım uzmanlarımız sertifikalıdır. Buna ek olarak deneyim yıllarına ve kaliteli hizmet anlayışına uygun olarak özenle seçilmiş ve ekibe dahil edilmişlerdir. Gerek makyaj, gerek manikür, pedikür gerekse cilt bakım uzmanlarımız işlerinde deneyimli ve uzman kişilerdir.

Hafta içi ve hafta sonu akşam 20:00 a kadar randevu almaktayız.
http://wordpress.zcube.in/luxia/wp-content/uploads/2021/03/c-logo1-1.png
http://wordpress.zcube.in/luxia/wp-content/uploads/2021/03/c-logo2-1.png
http://wordpress.zcube.in/luxia/wp-content/uploads/2021/03/c-logo3-1.png
http://wordpress.zcube.in/luxia/wp-content/uploads/2021/03/c-logo4-1.png
http://wordpress.zcube.in/luxia/wp-content/uploads/2021/03/c-logo1-1.png
http://wordpress.zcube.in/luxia/wp-content/uploads/2021/03/c-logo2-1.png
http://wordpress.zcube.in/luxia/wp-content/uploads/2021/03/c-logo3-1.png
http://wordpress.zcube.in/luxia/wp-content/uploads/2021/03/c-logo4-1.png