Gazimagosa Manikür Pedikür
By admin

Gazimagosa Manikür Pedikür

Manikür Pedikür

Ellerinizin ve ayaklarınızın daha bakımlı gözükmesi için düzenli manikür pedikür yapılması son derece önemlidir. Ancak unutmamalısınız ki işlemin tecrübesiz eller tarafından gerçekleşmesi tırnaklarınızın şekillerinin bozulmasına ve çeşitli tırnak sorunları yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle tercih edeceğiniz güzellik salonu son derece önemlidir.

Gazimagosa manikür pedikür işlemleri için tercihinizi uzman çalışanları ile hizmet veren Lumish Beauty güzellik salonundan yana kullanabilirsiniz. Güzellik merkezine adım attığınız ilk andan itibaren kendinizi kendi evinizdeki gibi huzur içerisinde hissedersiniz.

Gazimagosa Manikür

Manikür işlemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli konunun hijyen olan Lumish Beauty çalışanları bu konuya hassasiyetle yaklaşmaktadır. Kullanılan tüm manikür malzemeleri işlem sonrasında sterilize edilmekte ve mümkün olan malzemelerin tek kullanımlıkları tercih edilmektedir.

Manikür öncesinde Lumish Beauty çalışanları tırnaklarınıza nasıl bir şekilde verilmesi istediğinizi sorar ve şekillendirme işlemi esnasında isteklerinizi göz önünde bulundurur. İşleme başlamadan önce ellerini dezenfekte eden ya da eldiven kullanan uzmanlar ellerinizin yumuşaması için özel bir su hazırlar. Suyun içerisine eklenen bitkisel yağlar ellerinizin nemlenmesini ve rahatlamasını sağlar.

Tırnaklarınızı kısaltmak istiyorsanız yumuşamış haldeyken kısaltma yapılır. Daha sonra törpü kullanarak şekillendirilir. Tırnak etlerinizin temizlenmesi esnasında kesilmesini istemiyorsanız yalnızca itme işlemi de yapılabilir. Tırnaklarınız şekillendirildikten ve tırnak etleri temizlendikten sonra nemlendirme sağlanır. Son oje sürülür. Dilerseniz şeffaf bir koruyucu tercih edebilirsiniz. Dilerseniz french oje sürülebilir.

 

Gazimagosa Pedikür

Tırnaklarınızın şekillenmesi ve ayaklarınızın rahatlamasını sağlayan pedikür sonrasında ayaklarınız daha bakımlı ve güzel gözükür. Ancak estetik görünümün yanı sıra temizlik ve sağlık açısından da önemli bir işlemdir.

Tüm hijyenik kurallara dikkat eden Lumish Beauty çalışanları salondan memnun şekilde ayrılmanız için var güçleri ile çalışmalarını sürdürür. Pediküre başlamadan önce ayaklarınız suda bekletilerek yumuşaması sağlanır. Bu noktada suya eklenen yağlar sayesinde ayaklarınız rahatlar. Yumuşayan ayaklar törpülenir ve böylece ayak derinizin yenilenmesi sağlanır. Daha sonra tırnak etleri temizlenir. Eğer etlerinizin kesilmesini istemiyorsanız geriye itme işlemi gerçekleştirilir.

Tırnaklarınız uzunsa kesilir ve şekil verilir. Törpüleme işlemi gerçekleştirilir ve ayaklar nemlendirilir. Yapılan ayak masajı ile ayaklarınızın rahatlaması sağlanır. Eğer dilerseniz şeffaf ya da renkli oje sürülerek pedikür işlemi tamamlanır.

Manikür Pedikür Ayda Kaç Kere Yapılır?


Manikür ve pedikür
yaptırma sıklığı tırnaklarınızın uzama hızına göre değişiklik gösterebilir. Eğer tırnaklarınız daha hızlı uzuyorsa manikür ve pedikür sıklığını da arttırmanız gerekecektir. Normal şartlarda maniküre 2-3 haftada bir pediküre ise 4-5 haftada bir gidebilirsiniz.

  • No Comments
  • 7 Haziran 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir