Gazimagosa Lazer Epilasyon Salonu
By admin

Gazimagosa Lazer Epilasyon Salonu

Lazer Epilasyon Nedir ?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en kolay ve kalıcı yöntemidir. Vücudun hemen her bölgesinde kullanılabilecek olan yöntemde cildin zarar görmesi söz konusu değildir. Dünyada geçerliliği olan pek çok sağlık örgütü tarafından da güvenli kabul edilen lazer epilasyon Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.

Lazer epilasyonun kısa sürede etki etmesi ve kalıcılık sağlaması için güvenilir merkezleri tercih etmeniz son derece önemlidir. Kimi güzellik salonlarında çok sayıda seans yaptırmanıza rağmen sonucun başarısız olduğunu görebilirsiniz. Bunun nedeni kullanılan cihazın yeterince kaliteli olmaması ve uzmanın yeterince tecrübeli olmamasıdır.

Gazimagosa lazer epilasyon salonları arasında kaliteli hizmet alabileceğiniz seçeneklerin başında Lumish Beauty gelir. Alanında uzman çalışanlar ile hizmet veren işletme hijyenik koşullarda çalışmalarını sürdürmekte ve yüksek başarı oranına sahip lazer epilasyon uygulamaları yapmaktadır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır ?

Lazer epilasyonda verilen özel ışınlar sayesinde kişinin kıl kökleri yakılır ve tüylerin zaman içerisinde uzamasının önüne geçilir. İşlemden birkaç günde kişinin jilet ile tüylerini almış olması gerekmektedir. Ayrıca seanslar arasında da ağda gibi kıl köklerine etki eden epilasyon yöntemlerinden uzak durulmalıdır.

En az birkaç gün önce alınmış tüylere uygulanabilen işlemde her kıl köküne ayrı ayrı lazer atışı yapılır. Yapılan atışlar cilde ve tüylere renk vermekle görevli melanin pigmenti tarafından absorbe edilir. Bu esnada kıl kökünün yakılarak hasar görmesi sağlanır.

Kıl kökünün yeterince hasar görmesi için gerekli olan süre cilt ve kıl rengi ile yapısına göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca işlemin profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirilmesi, kişinin hormonal değişiklikleri gibi değişkenler söz konusudur.

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Kesin Sonuç Verir ?

Lazer epilasyonun sonuç vermesi için ihtiyaç duyulan seans sayısı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Beyaz ten ve koyu renk kıllarda kısa sürede sonuç alınması mümkündür. Ten rengi ile kıl rengi arasındaki ton farkı azaldıkça ihtiyaç duyulan seans sayısı da artar. Ayrıca vücudun her bölgesinde aynı sonucu almak mümkün değildir.

Gazimagosa lazer epilasyon salonu seçenekleri arasında en kısa vadede sonuç alabileceğiniz ise Lumish Beauty güzellik salonudur. Uzman personeller tarafından uygulanan seanslarda kişilere uygun ışınlar verilerek kıl köklerinin uyutulması amaçlanır. Bu sayede 6-10 seans arasında sonuç almanız mümkün olur.

Lazer Epilasyon Sonrasında Tüyler Tekrar Çıkar mı ?

Lazer epilasyonun başarı oranı %95’in üzerindedir. Ancak uzun vadede özellikle hamilelik gibi hormonal değişikliklerin yüksek olduğu dönemlerin ardından tüylerin çıkma ihtimali mevcuttur. Lazer epilasyon sonrasında kalıcılık oranını arttırmak için yılda 1 kere hatırlatma seansına gitmeyi düşünebilirsiniz.

  • No Comments
  • 7 Haziran 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir